VII Halowe Mistrzostwa Czwartków Lekkoatletycznych

Jak co roku,z początkiem grudnia, Spała gościła, na obiektach sportowych Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich,młodych lekkoatletów w kat U-12 i U-13 z Ośrodków organizujących Czwartki Lekkoatletyczne oraz realizujące program „Lekkoatletyka dla Każdego”. W zawodach wzięło udział około 1000 zawodników. Wśród startujących nie zbrakło uczniów z naszego miasta. Brązowy medal w biegu na 60 m wywalczył reprezentant Szkoły Podstawowej nr 12 – Karol Laszuk. W sześcioosobowym składzie znalazł się też reprezentant naszej szkoły – Ksawery Dzik (kl. 6b).W kategorii U-13 w konkursie skoku wzwyż pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 135 cm i zajął 8 miejsce, potwierdzając wysoki poziom ogólnopolski w swojej kategorii wiekowej. Elbląscy uczniowie mieli ponownie okazję poznać „kuźnię talentów” – Centralny Ośrodek Sportu, spotkać się z obecnymi na zawodach olimpijczykami: Marianem Woroninem , Robertem Korzeniowskim, Małgorzatą Hołub-Kowalik  – medalistami Igrzysk Olimpijskich w lekkiej atletyce.

Udział reprezentacji Elbląga w Halowych Mistrzostwach Czwartków LA odbył się dzięki organizatorowi wyjazdu dyrekcji ZSiPS w Elblągu oraz wsparciu rodziców, którzy partycypowali w kosztach przejazdu na zawody, za któreserdecznie dziękujemy.