Internat

Internat Internat Zespołu Szkół I Placówek Sportowych w Elblągu  przy  ulicy Agrykola 8 to:
– 40 miejsc w pokojach dwuosobowych z łazienkami
– Świetlica do nauki
– Aneks kuchenny
– Możliwość korzystania z bezprzewodowego Internetu
– W stołówce SSP3 zapewniamy całodzienne wyżywienie w skład, którego wchodzą 3 główne posiłki dostosowane dla młodego sportowca

Położenie:
Internat Zespołu Szkół I Placówek Sportowych w Elblągu jest bardzo dobrze skomunikowane z miastem obok linii autobusowej nr  15, 17, 22. Położony jest obok Sportowej Szkoły Podstawowej nr 3, oraz obok IV LO w Elblągu .

Kadra:
Zapewniamy profesjonalną opiekę pedagogiczną sprawowaną przez nauczycieli.

Opłaty:
Miesięczna oplata stała za miejsce w internacie wynosi 170 zł , stawka całodziennego wyżywienia wynosi 16 zł. Wpłat można dokonać na konto ZSIPS. Nr konta: 76 1020 1752 0000 0302 0262 9087

Procedury bezpieczeństwa internat

REGULAMIN INTERNATU

Numery telefonów do Internatu
1. Kierownik 55 625 87 97 (Mariusz Przebieg)
2. Recepcja 55 625 87 98
3. Pokój wychowawców 55 625 87 99

Nazwiska wychowawców:
Małgorzata Zankowicz
Katarzyna Dudek – Szulc
Sandra Kruk
Jarosław Sałahub

A teraz wycieczka po internacie:

Internat to miejsce nie tylko do nauki 🙂

Wigilia w Internacie– grudzień 2021 W dniu 15 grudnia odbyła się uroczysta kolacja wigilijna, w której udział wzięli wychowankowie oraz kadra pedagogiczna internatu. Pani Dyrektor Hanna Szuszkiewicz złożyła życzenia świąteczne i noworoczne wychowankom oraz wychowawcom. Wieczór spędziliśmy bardzo miło, śpiewając kolędy oraz spożywając przygotowane przez kucharzy tradycyjne potrawy

Dzień chłopaka 30 września 2020 r. obchodziliśmy w Internacie dzień chłopaka. Wychowawcy przygotowali dla chłopców słodkie upominki w postaci lizaków, które wręczone zostały na spotkaniu z wychowankami.

Wybory do Młodzieżowej Rady Internatu W dniu 12. 10. 2020 roku przeprowadzono wybory Przewodniczącego i Opiekuna Młodzieżowej Rady Internatu. Do głosowania w wyborach uprawnionymi byli wszyscy wychowankowie oraz wychowawcy internatu. W wyniku głosowania na przewodniczącego MRI najwięcej głosów otrzymał:

 1. Mateusz Szmukała – Przewodniczący MRI;
 2. Jan Baranowski – Wiceprzewodniczący MRI;
 3. Aron Wysocki – Sekretarz MRI;
 4. Daniel Wójcik – Skarbnik MRI.

Opiekunem Młodzieżowej Rady Internatu został wybrany Jarosław Sałahub. W listopadzie, członkowie MRI wraz z opiekunem, po zapoznaniu się i analizie Regulaminu Młodzieżowej Rady Internatu (praca online ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią Covid 19), jednogłośnie zatwierdzili i przyjęli jako obowiązujący dokument. 

Czas wolny W czasie wolnym wychowankowie grają w ping ponga czy w piłkarzyki. Do dwóch telewizorów dostępnych dla młodzieży można podłączyć gry playstation. Można korzystać z dużego wyboru gier planszowych.

Gazetki okolicznościowe i tematyczne W internacie systematycznie umieszczane są gazetki tematyczne i okolicznościowe. Na tablicach informacyjnych wychowawcy umieszczają aktualne informacje dla wychowanków: menu, grafik dyżurów, kontrola i wyniki czystości w pokojach, regulamin.

Wystrój świąteczny. W tym roku szkolnym internat zdobiły dwie choinki. Przed wejściem witał przybyłych Mikołaj. Całości wystroju dopełniały girlandy i gwiazdki w oknach.

Wręczenie dyplomów i nagród za wysokie wyniki w nauce za I semestr roku szkolnego 2020/2021. Siedmu wychowanków  internatu osiągnęło średnią ocen powyżej 4,75. 16.02.2021 r. wręczone zostały im przez wychowawców dyplomy i nagrody. Liczymy, że do ich grona dołączą kolejni wychowankowie na zakończenie roku szkolnego.

 1. Witold Dettlaff: – VII a SSP nr 3: 5,42
 2. Jan Piróg: I b IV LO: 5,33
 3. Daniel Wójcik: I b IV LO: 5,30
 4. Aron Wysocki: – VIII a SSP nr 3:5,21
 5. Bartłomiej Kołakowski: – VIII a SSP nr 3: 5,14
 6. Krystian Kiełpiński: – VII a SSP nr 3: 5,07
 7. Jakub Jędrzejak: – II b IV LO: 4,90

Osiągnięcia naszych wychowanków:
Igor Skomor – uczeń klasy VI został członkiem Kadry Młodzików rocznika 2008
Franciszek Zamojcin zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Karate Shotokan
Zwycięstwo 3:2 nad drużyną Stomilu Olsztyn chłopców z Internatu SSPnr3 z rocznika 2004.

Mistrzynie Warmii i Mazur w kategorii juniorek młodszych w siatkówce:

 • Anna Choińska
 • Patrycja Dąbrowska
 • Klara Kuczyńska
 • Klaudia Wilamowska

Zdalne nauczanie w Internacie

Dzień chłopaka 30 września 2021 r. już po raz kolejny obchodziliśmy w Internacie dzień chłopaka. Wychowawcy przygotowali dla chłopców słodkie upominki, które zostały wręczone na spotkaniu z wychowankami.

W dniu 29 września nasi wychowankowie wzięli udział w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Na patronkę wybrano Joannę Porazińską – wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach i młodzieży. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Aktywności fizycznej nigdy dosyć. Na przełomie września i października w Internacie odbywał się turniej tenisa stołowego. Do zawodów przystąpiło kilkunastu wychowanków internatu. Rozgrywkom towarzyszyły olbrzymie emocje. Po zaciętej walce zwycięzcą został Kacper Chwesiuk pokonując w setach 2:1 Patryka Baranowskiego. 3 miejsce zajął Wojciech Groszyk wygrywając 2:0 z Jankiem Baranowskim.  Bardzo dziękujemy wychowankom za udział w turnieju, sportową rywalizację i sympatyczną atmosferę.

Po raz kolejny młodzież Internatu włączyła się do akcji „Pierwszy Dzwonek”. Zebrane artykuły szkolne zostały przekazane dla dzieci z Domu Dziecka w Elblągu.

Wybory do Młodzieżowej Rady Internatu 2021/2022

OTRZĘSINY W INTERNACIE ZSiPS
25 listopada 2021r. w naszym internacie odbyły się otrzęsiny „kociaków”- nowych mieszkańców naszego internatu. Uroczyste otrzęsiny rozpoczęły się od serdecznego powitania wszystkich zgromadzonych gości: Pani Dyrektor, Wicedyrektorów, kierownika, wychowawców oraz najważniejszych członków imprezy, nowych mieszkańców internatu. Następnie wykonano delikatne makijaże „kociaków” oraz zostały nadane symboliczne imiona. „Kociaki” zmierzyły się z kilkoma konkurencjami, podczas których wykazały się wieloma talentami i umiejętnościami. Następnie pierwszaki stanęły przed sporym wyzwaniem. Zadaniem ich było wykonanie portretu pamiątkowego wychowawcy. W tej konkurencji „kociaki” poradziły sobie świetnie, wykazując spore zdolności plastyczne. Kolejna konkurencja, z jaką mieli zmierzyć się pierwszoklasiści rozbawiła wszystkich prawie do łez. Wychowankowie zostali podzieleni na grupy. Przedstawiciel każdej grupy otrzymał rekwizyt do zareklamowania w jak najbarwniejszy sposób oraz znalezienie dla niego nietypowego zastosowania. Zadanie dla „kociaków: okazało się łatwizną. Następna konkurencja polegała na zjedzeniu ptysia bez użycia rąk. Z tym zadaniem młodzież również poradziła sobie bez problemu. Prawdziwą gratką dla starszych kolegów było podziwianie „kociaków” w konkurencji tanecznej. Zadaniem pięciu grup, było naśladowanie ruchów, które prezentował prowadzący. „Kociaki” również w tej zabawie poradziły sobie znakomicie. Wychowankowie podczas krótkiej przerwy przygotowali wierszyki, mówiące o codziennym życiu w internacie. W tym czasie zaproszeni goście mogli wysłuchać kilku utworów zaśpiewanych przez pozostałych wychowanków na czele z prowadzącym. W oprawie pięknych makijaży uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. ”Kociaki” z prawą ręką na sercu dumnie powtarzali tekst ślubowania. Podczas imprezy zorganizowanej na cześć nowych mieszkańców internatu, każdy świetnie się bawił, a z twarzy uczestników nie schodził uśmiech.

Zajęcia integracyjno – organizacyjne
W dniu 12.09.2022r. w Internacie odbyły się zajęcia na temat: Integracja i organizacja – poznajemy siebie oraz zapoznajemy się z dokumentami obowiązującymi w Internacie. Podczas zajęć wychowankowie mieli okazję lepiej się poznać oraz zapoznać się z dokumentami i zasadami obowiązującymi w placówce. Spotkaniu towarzyszyła gra Dixit.

Gazetka na temat: Dlaczego śniadanie jest ważne?
W dniu 19.09.2022r. została utworzona gazetka na temat:  Dlaczego śniadanie jest ważne? Gazetka powstała  w celu zmotywowania wychowanków do spożywania śniadania poprzez  pokazanie jakie konsekwencje dla organizmu człowieka przynosi omijanie śniadania.

Dzień Chłopaka
Dnia 29.09.2022r. zostało zorganizowane spotkanie integracyjne wychowanków z okazji Dnia Chłopaka. Wychowankowie zostali obdarowani wykonanymi przez wychowawców kotylionami z napisem: ,,SUPER FACET” oraz słodkim poczęstunkiem.

Gazetka na temat: Dlaczego sen jest ważny
W dniu 03.10.2022r. została utworzona gazetka na temat:  Dlaczego sen jest ważny? Gazetka przedstawia następstwa zbyt małej ilości snu dla młodego sportowca. Pokazuje również  jak lepiej spać, żeby się wyspać.

Świadectwo uzależnień
W dniu 11.10.2022r. Internat odwiedziły osoby uzależnione, które podzieliły się z wychowankami częścią swojego życia, dając świadectwo uzależnień. Goście opowiedzieli wychowankom w jaki sposób uzależniania wpływają na rozwój, funkcjonowanie i życie człowieka. Udzielili także wskazówek wychowankom, w jaki sposób rozpoznać pierwsze symptomy uzależnienia i gdzie szukać pomocy. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu zadając wiele pytań i rozmawiając z Gośćmi.

Pewność siebie w sporcie
Dnia 18.10.2022r. odbyły się zajęcia na temat: Pewność siebie w sporcie, których celem głównym było poszerzenie wiedzy wychowanków na temat znaczenia pewności siebie w sporcie. Wychowankowie podczas zajęć między innymi dowiedzieli się jaka jest zależność pomiędzy pewnością siebie a postępami w sporcie oraz  w jaki sposób zwiększać pewność siebie. Na zakończenie zajęć wychowankowie otrzymali kartki z cytatami wzmacniającymi pewność siebie.


Światowy Dzień Owoców i Warzyw
Już jutro Światowy Dzień Owoców i Warzyw 21.10 .2022r. my już dziś próbowaliśmy zdrowych soków owocowych z 🍎i 🥕, które sami zrobiliśmy w wyciskarce wolnoobrotowej było pysznie, zdrowo i ekologicznie. Zachęcamy wszystkich do picia zdrowych soków. Na zdrowie!

,,Twój ruch”
W klubie szachowym ,,Twój ruch” mieszkańcy internatu intensywnie ćwiczą swoje umysły, bo dobry zawodnik to nie tylko duże mięśnie💪, szybkość ⚽, ale również sprawny umysł 😀🧠

Młodzieżowa Rada Internatu
W wyniku przeprowadzonych wyborów Młodzieżowej Rady Internatu przewodniczącym MRI został Aron Wysocki. 🥇🥇🥇Zastępcą przewodniczącego został wybrany Filip Tylec. 🥇🥇🥇🥇Gratulujemy 🏆🏆🏆🏆Wielkie podziękowania dla komisji wyborczej w składzie: Aleks Kryński, Bartosz Kruczyk, Adrian Szantyr. Wyrazy uznania dla społeczności internatu za bliską stuprocentową frekwencję. Jeszcze raz gratulujemy i pozdrawiamy 💪😀

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Skip to content