Czas wędrówek po „małej Ojczyźnie” dobiegł końca. Ostatnia podróż zaprowadziła nas do skansenu w Olsztynku, dokąd prowadzą atrakcyjne ścieżki rowerowe. Tu mogliśmy się przyjrzeć starym strojom rodem z wiejskiej szafy: warmińskiemu kapeluszowi z filcu, futrzanej czapce, ciemnoniebieskiej sukmanie czy skórzanym butom z cholewami. Przy okazji wędrówki mogliśmy oddać się refleksji na temat wpływu czytania książek na poprawność ortograficzną zapisów uczniowskich dyktand. Jest on niewątpliwy, co stwierdzają naukowcy. Może zatem warto sięgać po lektury nie tylko z obowiązku, ale także dla przyjemności?
Zwycięzcy grupowi maja to:
I klasa VIII a
II klasa IV b
III klasa VI a
Pozostałe miejsca w kolejności średniej ocen zajęli: IV a, III c, III a, VII a, V a, III b.
Indywidualnie najlepsi ortopodróżnicy to:
ZDOBYWCY SZÓSTEK
Antoni Laskowski z IV a
Maja Szajkowska IV b
Emilia Bumbul z VII a
Filip Kasprzykowski z VIII a
Aleksandra Osiadacz z III a
PIĄTKOWICZE
Kacper Rogoz z IV a
Lena Synak z IV b
Natalia Dąbrowska z VII a
Mateusz Bojanowski z VIII a
Dominik Kozera z VIII a
Jakub Kołecki z VIII a
Daria Witkowska z III a
Mateusz Stępień z III a
Oskar Wasielewski z III b
Marcin Czernis z III c
Zwycięzcom gratulujemy heroizmu i hartu ducha niezbędnych w ortograficznych zmaganiach. Ostatnie dyktando napisane świetnie, jest co świętować.
Teraz już tylko pozostaje podsumować wyniki poszczególnych etapów ortograficznych wędrówek i wskazać zwycięzcę. Będzie on triumfatorem II półrocza
i zdobywcą pucharu, który w I półroczu wywalczyła klasa VI a. Czy udało się jej obronić tytuł i zachować puchar, dowiecie się niebawem.