II miejsce oraz wyróżnienie Nadii Leonowicz

Nadia Leonowicz – uczennica 8c – zajęła II miejsce w konkursie „Głos młodego pokolenia”  organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku.

Temat przewodni tegorocznej edycji „Głos młodego pokolenia” zachęcał do zmierzenia się w pięciu formułach: konkursie recytatorskim, konkursie historycznym, konkursie plastycznym, konkursie poetyckim na jeden wiersz własny – „Piórem wyrażone 2023” i konkursie fotograficznym.

Organizatorzy od lat popularyzują wiedzę o Patronie szkoły, niezwykłym młodym człowieku, który poruszał w swojej twórczości tematy związane z młodością, dojrzewaniem czy poszukiwaniem wartości życiowych. Tegoroczny konkurs był potwierdzeniem na to, że twórczość Baczyńskiego wciąż inspiruje i zachęca młodych ludzi do refleksji.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Olsztynie, Starosty Powiatu Ełckiego, Prezydenta Miasta Ełk, Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Edukacji Młodzieży „Inicjatywa”.

Nadia zajęła II miejsce w konkursie historycznym.

1.03.2023 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się gala finałowa 2. edycji Konkursu recytatorskiego twórczości Żołnierzy Wyklętych „Na znojną walkę”.

Do Olsztyna przybyli młodzi ludzie z całego województwa – przed ogłoszeniem rozstrzygnięć wysłuchali oni wykładu o Żołnierzach Wyklętych, który wygłosił Michał Ostapiuk z delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie.

Na konkursu wpłynęło blisko 80 prac, komisja konkursowa przyznała nagrody, wyróżnienia. Nadia otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy sukcesów!

https://www.facebook.com/zs2elk/posts/pfbid0wJ5FHtA1hvuZYCAieNagX3YxSWAErgdQMGGJDS5ZCLBdA95DjhvfGDYcg5GVHocdl

https://www.facebook.com/ipn.olsztyn/posts/pfbid02Ds87QvKbQ9qrLyW67Le8JrChppR3wtoFCqYTH2odccKXECEVaR6d2HdDQ5b2GxYCl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.
Skip to content